enioną pomoc w terapii rożnego rodzaju schorzeń. Oczywiście, oprócz walorów zdrowotnych o popularności sauny decyduje również aspekt relaksacyjny i kosmetyczny. Sauna oczyszcza skórę, przyspiesza krążenie, nawilża. Wyróżnia się sauny różnego rodzaju: rzymskie, parowe, suche... Posiadają je w ofercie kompleksy rekreacyjne, ośrodki SPA, a nawet miejskie kąpieliska. Jeśli jednak dysponujesz własnym ogrodem, z powodzeniem możesz korzystać z uroków sauny tuż po przekroczeniu progu własnego domu. Sauna do ogrodu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Przekrój cenowy rozpoczyna się na kwocie około czterech tysięcy złotych. Dostępne są oczywiście różnorodne modele, przy czym bardzo popularne są te wykorzystujące naturalne surowce - przede wszystkim drewno. Oprócz sauny warto zainwestować również w balie kąpielowe, które pozwolą na ochłodzenie rozgrzanego ciała. Właśnie naprzemienne ogrzewanie i chłodzenie ciała, pozwala na uzyskanie optymalnych efektów zabiegu sauny. Oprócz zimnych kąpieli, możemy zafundować sobie również balie z gorącą wodą, w których można kąpać się nawet w środku mroźnej zimy. Nie musimy przy tym obawiać się zeszpecenia przydomowego ogrodu nieforemnymi instalacjami. Przeciwnie - estetyka zarówno saun, jak i balii znajduje się na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu z powodzeniem mogą pełnić one funkcje wręcz dekoracyjną.
Sauna może być elementem mieszkania umieszczona
Wyposażenie ogrodu to bardzo ważny aspekt wizualny, komfortowy i użytkowy. Nowoczesne technologie pozwalają wykorzystywać systemy i elementy, które pozwolą się odprężyć i zrelaksować. Ogród bez nich byłby nudny, przeciętny i mało praktyczny.
Wśród nowoczesnych elementów, które mogą pojawić się w każdym ogrodzie są m.in.:
- suny,
- balie kąpielowe,
- grille,
- wędzarnie,
- i inne.
Czym jest sauna do ogrodu? Rodzaje sauny i ważne informacje przed zakupem.
Sauna ogrodowa to miejsce relaksu, odprężenia i regeneracji. Posiada ona wiele właściwości leczniczych i rehabilitacyjnych. Posiadanie sauny znacząco wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, jak również sferę odpoczynku.
Sauna może być elementem mieszkania, umieszczona w jednym z pomieszczeń mieszkania, jak również wolnostojący element ogrodu. Sauny ogrodowe mogą mieć postać małych domków, dużych beczek lub innych budowli.
To szczególne wyposażenie można zakupić lub wybudować samemu, stosując się do wszelkich porad.
Przed budową lub umieszczeniem sauny należy zadbać o dwa aspekty, jakimi są: odpowiednie przygotowanie, równego podłoża, a także zadbanie o przyłącze elektryczne.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie bali kąpielowej, która oprócz walorów zdrowotno - relaksacyjnych z wielkim szykiem i elegancją upiększy każdy ogród.
Kąpiel w balii można brać o
Wystarczy niewielki kawałek własnego ogródka, aby stworzyć własne domowe SPA. Zawsze w zasięgu ręki i prawie za darmo stanowić będzie doskonałą inwestycję w zdrowie całej rodziny i jak nic innego pomoże ukoić napięte nerwy, rozluźnić obolałe mięśnie i odbudować nadwątlone siły.
Sauna ogrodowa
Krąży powiedzenie, że sauna do ogrodu w tym samym stopniu oczyszcza ciało, co i duszę. Pewne jest, że regularne korzystanie z sauny zdrowo uzależnia i jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się zmęczenia i redukcję stresu. Sauna ma zbawienny wpływ na skórę, którą czyni lepiej ukrwioną i odżywioną oraz idealnie czystą i aksamitnie gładką. Uważa się, że to właśnie regularne korzystanie z dobrodziejstw SUNY pozwala kobietom ze Skandynawii przez długie lata cieszyć się elastyczną i pozbawioną zmarszczek skórą.
Balia ogrodowa
Balie kąpielowe stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznej sauny. Przypominające wielkie beczki konstrukcje cieszą się ogromną popularnością na terenie całej Skandyanawii, w Rosji i Japonii. Kąpiel w balii można brać o każdej porze roku, latem dla ochłody, zimą w gorącej parującej wodzie dla przyjemności i zdrowia. Taka kąpiel dobrze wpływa na serce i układ krążenia, pomaga również w przypadku problemów z kręgosłupem i układem ruchu. Terapeutyczne działanie wody i świeże powietrze w zacisznym zakątku własnego ogrodu skutkują stanem błogiego odprężenia i odbudowy - tak wraca moc.